נמלי התעופה של ניו יורק | airports of New york

בניו יורק ישנם שלושה שדות תעופה בינלאומיים (למעשה אחד מהם נמצא בניו-ג'רסי)

ג'ון פ' קנדי - (John F. Kennedy International Airport (JFK הראשי, החשוב והמוכר מביניהם - נמצא ברובע קווינס, כ-25 ק"מ ממרכז מנהטן. בשדה התעופה קנדי יש 8 טרמינלים מסומנים במספרים. טיסות אל-אל נוחתות בטרמינל 4, דלתה בטרמינל 2 ו-4 וטיסות אייר קנדה גם הן נוחתות בשדה תעופה זה.
למודיעין JFK: טלפון: 1 718-244-4444+

תחבורה משדה התעופה אל העיר:
רכבת - רכבת ה-Airtrain פועלת 24 שעות ביממה ועוברת בכל הטרמינלים של JFK. הנסיעה בשטח שדה התעופה היא חינם. כדי להגיע למרכז העיר צריך להחליף רכבת בתחנת Howard Beach. זוהי הדרך המהירה והזולה (כ-15$) להגיע אל העיר, אך עם מזוודות מרובות עשויה להיות מסורבלת.
יש קו של אוטובוס אקספרס שיוצא מדי רבע שעה מ-JFK ועוצר במספר תחנות בלב העיר. משך הנסיעה מהשדה למרכז מנהטן תלוי במצב התנועה ויכול לארוך קרוב לשעה.
שאטל - שירות הסעות שיביא אתכם עד ליעד שלכם על בסיס מקום פנוי או - רצוי - בהזמנה מראש. זאת היא נסיעה שיתופית ולכן יעצור גם במלונות נוספים בהתאם להזמנת הנוסעים האחרים. המחיר הוא כ-20$ לאדם, כך שאם אתם זוג או יותר תשקלו להעדיף מונית פרטית.
מונית - הדרך הנוחה אך היקרה ביותר להגיע מהשדה למרכז. גם נסיעה זאת עשויה לקחת כחמישים דקות בהתאם למצב התנועה. המחיר הממוצע של נסיעה במונית מהשדה למנהטן עומד על כ-50$ (יש תוספת אגרות עבור חציית כבישים וכן מקובל להשאיר טיפ לנהג עבור המזודות) ​

שדה התעופה הבינלאומי ניוארק - EWR) Newark Liberty International Airport) גם שדה תעופה זה נמצא כ-25 ק"מ ממנהטן אך ממערב - בניו-ג'רסי. הוא קטן יותר מקנדי אך עדיין עמוס וגדול ביחס לשדות תעופה אחרים בעולם. בשדה זה 3 טרמינלים - A,B,C - טיסות אל-אל נוחתות בטרמינל B, יונייטד בטרמינל A, דלתא בטרמינל B.
גם פה אמצעי התחבורה דומים לזה של JFK.
קו מיוחד של NJ Transit פועל פה ונוסע אל תחנת Penn שבמרכז מנהטן (קו זה אינו פועל בין 2 בלילה ל-5 לפנות בוקר).
כמו כן פועל קו אוטובוס מיוחד מניוארק לעיר - ה-Newark Liberty Airport Express של חברת Olympia, מחיר הנסיעה 15$ לכוון או 25$ הלוך חזור, משך הנסיעה כחצי שעה, בהתאם למצב התנועה כמובן. למודיעין שדה התעופה ניוארק טלפון - 973-961-6000 1 +

שדה התעופה לה גרדיה - (LaGuardia (LGA שדה התעופה הקטן מבין השלושה, הכי קרוב למרכז מנהטן. נמצא אף הוא ברובע קווינס בשדה זה 4 טרמינלים.
טיסות דלתא, אייר קנדה, ויונייטד עשויות לנחות בשדה זה.
בתוך השדה ישנה תחבורה חינמית שמחברת בין הטרמינלים, החניונים והאיזורים הציבוריים. הקוים הללו אינם פועלים בשעות הקטנות של הלילה.
קו M60 נוסע מהשדה למנהטן (לרחוב 106 פינת ברודווי, מערבית לסנטרל פארק בחלקו הצפוני).
בנוסף, קיים שירות אוטובוסים המגיע למנהטן ועוצר במספר תחנות מרכזיות, ביניהם גרנד סנטרל (בין רחובות 40,41), תחנת פן (רחוב 34, בין שדרות 7,8).משך הנסיעה כ-40 דקות.
במונית משך הנסיעה תלוי כמובן בעומס התנועה וביעד ונע בין 20 ל-40 דקות. מחיר נסיעה במונית: 20-30$, כולל אגרות גשרים.
למודיעין שדה התעופה לה-גווארדיה - טלפון:  718-533-3400 1 +


איך עוברים משדה אחד לשני בניו יורק? האמריקאים דאגו גם לזה. אם אתם נוחתים בשדה אחד וצריכים לעבור מיד לשדה אחר כדי לקחת טיסת המשך, המעבר הוא פשוט וקל. ישנם מספר חברות המפעילות שירותי אוטובוס מהיר בין השדות, וואנים ולימוזינות. המחירים נעים סביב 10-30$ לפי סוג השירות. כמובן שתמיד אפשר לקחת גם מונית.

NYCGO המדריך המלא לניו יורק מקבוצת קליק גו, תוכן תיירותי ממוקד ועדכני בלמעלה מ 50 יעדים בעולם. 
www.nycgo.co.il 

ראו מגוון מלונות ובתים בניו יורק באישור מידי וללא עמלות הזמנה עם  

 ראו עוד אתרים מקבוצת קליק גו : ליסבון | פריז | לונדון

Zamir Sivan CEO