ארועים בניו יורק 2017

 רשימה של מגוון מבין האירועים המתוכננים בניו יורק לשנת 2017: הופעות, כנסים, פסטיבלים, תהלוכות ועוד:

ינואר

Polar Bear Club New Year's Day Swim at Coney Island - 1/1
נשמע מטורף? אכן מטורף, אך קורה כל שנה ב-1/1 - אירוע של מועדון ה-Polar Bear שפועל רבות למען הקהילה ואוכלוסיות נזקקות. זהו למעשה אירוע התרמה, ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום אך תרומות נאספות.
מסתבר שלא מעטים האמיצים או שמא המטורפים שקופצים למים, להזכירכם הטמפרטורה בעונה זאת היא לרב איפשהו סביב האפס מעלות וקר מאד גם בלי לקפוץ לים. בכל אופן, רבים אחרים באים רק כדי לעודד ומדובר באירוע שמח וצבעוני. המשחה מתחיל ב-13:00 בדיוק בטיילת Coney Island ב-Brooklyn

Winter Jazz Festival - 5-10/1
פסטיבל הגאז שכולל רשימה ארוכה של אמנים. מיקומים של הופעות יפורסמו באתר הפסטיבל. מחירי הכניסה נעים בין 20$ למופע בודד ועש 160$ ל-Full Festival Pass

No Pants Subway Ride - 8/1
עוד אירוע מוטרף ומשעשע שהחל ב-2002 עם כ-200 משתתפים וכיום משתתפים בו אלפים. מארגני האירוע מפרסמים בדף הפייסבוק ImprovEvery שבוע לפני האירוע שמתקיים ב-8/8 בשעה 13:00 את רשימת נקודות המפגש. המשתתפים מגיעים לבושים חורפי וחם כראוי לעונה רק ללא מכנסיים (או חצאיות - לא להתחכם), השיא של האירוע הוא מסיבה שהשנה לוקחת חלק ב-Bar 13 (רחוב 13 פינת University Place)

16/1 - אירועי מרתין לותר קינג
MLK - ביום זה מציינים את הולדתו של מרתין לותר קינג. אירוע מופע גוספל של Harlem Gospel Choir יתקיים ב-16/4 במועדון BB King Blues Club ב-רחוב 42 127 בין השדרה ה-7 וה-8. צריך להזמין שולחן באתר המועדון ויש מינימום הזמנה.


פברואר


3-7/2 - Dance on Camera Festival
פסטיבל ותיק שעוסק בסרטים של מחול בשיתוף עם לינקולן סנטר. פסטיבל בינלאומי זה מארח יוצרים, כוריאוגרפים, רקדנים וקולנוענים מכל העולם. לתכנית הפסטיבל היכנסו לאתר הפסטיבל. זאת היא השנה ה-45 לפסטיבל זה.

13,14/2 - תערוכת הכלבים השנתית
מועדון הכלבים - The Westminster Kennel Club מקיימים את התערוכה השנתית . האירועים לוקחים חלק בשעות היום ב-Pier 92/94 והאירוע המסכם ב-14/2 בערב ב-Madison Square Garden

9-17/2 - שבוע האופנה של ניו יורק
האירוע הנוצץ של שבוע אופנת הנשים של חורף 2017. רבים מהאירועים הם למוזמנים בלבד ולאנשי התעשייה אך ישנם גם תצוגות שפתוחות לקהל וניתן לרכוש כרטיסים. תצוגות אלה ומכירת הכרטיסים נמכרים באתר FWO - Fashion Week Online

24/4-19/3 - פסטיבל סרטי הילדים
NY International Children's Film Festival - פסטיבל סרטי הילדים והנוער הבינלאומי החל מ1997 מקדם ותומך ביוצרי סרטים. תכנית הסרטים באתר הפסטיבל.


מרץ

פסטיבל סרטים חדשים במאים חדשים
פסטיבל מעודד יצירה ותומך בבימאים צעירים (בדרכם). פסטיבל זה מתרחש במרץ מדי שנה. טרם פורסמו תאריכים מדויקים ותוכנייה. יש לעקוב אחר אתר הפסטיבל: New Directors, New Films.

פסטיבל הסרטים הצרפתי
החל מה-27/3 ועד תחילת אפריל. עיקבו אחר התכנית באתר הפסטיבל.

אירועי סיינט פטריק Saint Patrick's Day
אירועים ברחבי העיר לכבוד החג האירי והקהילה האירית חוגגת ועם הרבה אלכוהול. האירוע המרכזי הוא המצעד שלוקח חלק ב-17/3 בשדרה החמישית מרחוב 44 ועד רחוב 79.


אפריל

1/4 - קרב הכריות הגדול
עוד מנהג משעשע ומוטרף של העיר הזאת שלא עוצרת. קרב כריות ענק ואם אפשר אז שיתעופפו כמה שיותר נוצות באוויר. האירוע מתקיים באחד באפריל, הוא חג ההשתטות, בין 15:00-18:00 בכיכר וושינגטון שבוילג', רחוב 4 ו-Mcdugal.

1,2/4 - פסטיבל הקומיקס
אירוע המולטימדיה הגדול של יוצרי קומיקס ואנימטורים עצמאיים שמושך אליו אלפי מבקרים מדי שנה. את האירוע מנהל מוזיאון הקומיקס Mocca - Museum of Comic & Cartoon Art, האירועים מתקיימיים ברחוב 63 בין שדרת פארק לשדרה ה-4.

23/4 - יום כדור הארץ
Earth Day הוא יום כדור הארץ המצויין בכל העולם בתאריך זה. ב-Madison Square Garden יתקיים גם האירוע המרכזי בעיר לציון היום הזה. תערוכת רכבים ירוקים וחדשנות בתחום הסביבתי, מוסיקה חיה ופעילויות לכל המשפחה. החל מהשעה 12:00 ועד 18:00 אחר הצהרים.

19-30/4 - פסטיבל הסרטים של טרייבקה
Tribeca Film Festival הוא אחד הפסטיבלים הידועים בעולם לקולנוע. אורחים ומבקרים מכל העולם מגיעים לקחת חלק בפסטיבל הזה. חפשו את התוכניה המלאה באתר הפסטיבל.

פסטיבל הצבעים
פסטיבל Holi Hai הוא פסטיבל צבעוני במיוחד, חג הודי מסורתי המקבל את האביב בצבעים. המוני אדם מטיחים כדורי צבע באבקה אחד בשני ורוקדים לצלילי מוסיקה הודית חיה, במקום גם דוכנים של אוכל הודי ובעיקר ערבוביה שמחה של צבעים ואנשים. האירוע מתקיים בכיכר Hammarskjold שעל השדרה ה-2 בין רחוב 47 ל-48. את הצבעים קונים במקום בלבד - הם צבעים לא רעילים. התאריך המדויק טרם פורסם, חפשו את Holi Hai


מאי

2-7/5 - פסטיבל סרטי אינדי
פסטיבל הסרטים של היוצרים העצמאיים מארח אמנים מכל העולם, יוצרי סרטים עצמאיים ומעודד יצירה. במסגרת הפסטיבל מוקרנים סרטים, סרטים קצרים, קליפים מוסיקליים ועוד. פסטיבל מסקרן ומעניין. עיקבו אחר אתר הפסטיבל לעדכון האירועים והמיקומים: NYC Independent Film Festival

4-7/5 - פסטיבל הסרטים הבינלאומי בהארלם
פרטים באתר הפסטיבל יפורסמו בהמשך: HI Harlem International Film Festival

7/5 -  Five Boro Bike Tour
ביום ראשון הראשון של מאי מגיעים רוכבי אופניים מרחבי העולם, בכל הרמות, למסע האופניים המקיף כ-64 ק"מ ועובר בכל חמשת הרובעים של ניו יורק, דרך כבישים ריקים מרכבים. ליום אחד, הכבישים, הגשרים והעיר שייכת לרוכבי האפניים. זאת גם דרך נפלאה לגלות את ניו יורק כולה. האירוע מחייב הרשמה. ההרשמה תיפתח באתר Bike New York החל מ-10/1/17. המסלול מתחיל בדאונטאון מנהטן, בשכונת טרייבקה ומסתיים בסטייטן איילנד.

20/5 - מצעד הריקודים ופסטיבל המחול
עוד מסורת ניו יורקית התומכת ברקדנים וכוריאוגרפים. מצעד מחולות מגוון מכל קשת הסגנונות הרוקד לאורך שדרות ברודווי ומסתיים ב-Tompkins Square Park


יוני

31/5-4/6 - פסטיבל המדע
5 ימים מלאים באירועים הקשורים למדע: תערוכות, הרצאות, פאנלים וכו'. התכנייה של הפסטיבל תתפרסם באתר הפסטיבל: World Science Festival.

1-30/6 - פסטיבל ג'אז
פסטיבל Blue Note Jazz Festival מתפרס על פני כל חודש יוני וכולל למעלה מ-150 אירועים ב-15 מוקדים שונים בעיר ניו יורק. התעדכנו באתר הפסטיבל באירועים הצפויים.

2-11/6 - פסטיבל הסרטים של ברוקלין
פסטיבל סרטים עצמאיים המארח יוצרים מ-20 מדינות שונות. חפשו את Brooklyn Film Festival לעדכונים.

11/6 - המצעד הפורטו ריקני
The National Puerto Rican Day Parade - הוא אחד התהלוכות הסגנוניות והשמחות שתפגשו בניו יורק. החגיגה הפורטו ריקנית צועדת על השדרה ה-5 מרחוב 44 ועד רחוב 79. אם אתם בסביבה, אל תפספסו.

21/6 - פסטיבל מוסיקת רחוב
Make Music New York הוא חגיגה מוסיקלית בכל רחבי העיר, חוגגים את היום הארוך בשנה והכל בחינם.

25/6 - מצעד הגאווה
שיא אירועי שבוע הגאווה במצעד הגאווה בצהרי ה-25/6 בשדרה החמישית, ממשיך במשתה ב-Hudson St וכלה במסיבת ריקודים אל תוך הלילה ב-Pier 26.

במהלך כל חודש יוני - במת הקיץ
במהלך הקיץ והחל מחודש יוני, בסנטרל פארק וגם בפארקים נוספים ברחבי ניו יורק - מופעי מוסיקה, אופרה, מחול, סטנד אפ, הקרנות של סרטים - ורב האירועים הם פתוחים לקהל וללא תשלום. חפשו Summer Stage,


יולי

4/7 - אירועי ה-4 ביולי
מופע הזיקוקים המסורתי ב-21:15 מעל ה-East River.
במהלך היום יתקיים יריד עם מוסיקה חיה ודוכני מזון ב-Liberty State Park ועם רדת החשיכה מופע זיקוקים מעל פסל החירות.

קונצרטים ב-MOMA
במהלך יולי מתקיימים קונצרטים פתוחים לקהל ובחינם במוזיאון לאומנות מודרנית ה-MOMA.

מלחמת מים בסנטרל פארק
חום הקיץ נותן את אותותיו ומלחמת המים המסורתית מתרחשת בסנטרל פארק. המוני ניו יורקים מגיעים עם רובי מים ושקיות מים וכל אמצעי שמקדש את המטרה של להרטיב ולהירטב. המרענן הלא רישמי של הקיץ. המועד המדוייק יתפרסם באתר הפארק.


במהלך כל חודש יולי - במת הקיץ
במהלך הקיץ והחל מחודש יוני, בסנטרל פארק וגם בפארקים נוספים ברחבי ניו יורק - מופעי מוסיקה, אופרה, מחול, סטנד אפ, הקרנות של סרטים - ורב האירועים הם פתוחים לקהל וללא תשלום. חפשו Summer Stage וגם באתר הרישמי של הסנטרל פארק.


אוגוסט

במהלך כל חודש אוגוסט - במת הקיץ
במהלך הקיץ והחל מחודש יוני, בסנטרל פארק וגם בפארקים נוספים ברחבי ניו יורק - מופעי מוסיקה, אופרה, מחול, סטנד אפ, הקרנות של סרטים - ורב האירועים הם פתוחים לקהל וללא תשלום. חפשו Summer Stage וגם באתר הרישמי של הסנטרל פארק.

מצעד חשוף Topless Parade
פעם בשנה, בחודש אוגוסט - התאריך והמיקום יפורסמו בהמשך - מתקיים מצעד חשופות חזה למען שוויון זכויות לנשים.


ספטמבר

5-18/9 - שבוע ברודווי
במסגרת Broadway Week תוכלו לרכוש כרטיס אחד להצגה או מופע בברודווי ולקבל את השני חינם או לשדרג את המיקום שלכם באולם.

8-16/9 - שבוע האופנה של ניו יורק
תצוגות ואירועים שרובם למוזמנים בלבד ולאנשי התעשייה מרחבי העולם

10/9 - Labor Day Parade
המצעד המסורתי הזה מתחיל בבוקר מרחוב 44 ועובר לאורך השדרה ה-5 עד רחוב 67.

10/9 - מירוץ אופניים עירוני
עוד אירוע אפניים המוני המציע 3 מסלולים בין 5 הרובעים של ניו יורק. מסלול של 50 ק"מ, 100 ק"מ או 160 ק"מ. המסלולים מוזנקים מ-2 נקודות מוצא: Pier 97 ו-Hudson River Park. ההרשמה למירוץ באתר Bike The Boros.

10/9 - פסטיבל עפיפונים
עוד במסגרת האירועים הרבים של Labor Day, פסטיבל העפיפונים, במסגרתו עמוני עפיפונים צובעים את קו הרקיע של העיר. האירוע מתקיים בין 11:00-15:00 ב-Brooklyn Bridge Park.

11/9 - Tribute the Light
הוא מיצג אור - 2 פסי תאורה המוקרנים אל השמיים מאיזור גראונד זירו - מרכז הסחר העולמי, ומאירים את השמיים במשך כל הלילה. המיצג הוא לזכר קורבנות מתקפת הטרור של 11/9.

18/9 - יריד ימי ביניים
ממש בצפון מנהטן, עוד צפונית מהארלם ישנו פארק בשם Fort Tyron Park, שם מתקיים יריד ימי ביניים. ליום אחד המקום חוזר אחורה בזמן: אבירים, שריונות, סוסים, דוכנים ומופעים ססגוניים.

24/9 - Free Museum Day
כשמו כן הוא. כל המוזיאונים בניו יורק לוקחים חלק באירוע זה ואתם יכולים ליהנות מכניסה חינם.


אוקטובר

5-8/10 - Comic Con
גיקי כל העולם התאחדו לאירוע הגדול והנחשק ביותר: קומיק קון: פנטזיה, משחקי תפקידים ומדע בדיוני זה רק על קצה המזלג. לאוהבי הג'אנר אין צורך בפירוט הם יודעים בדיוק במה מדובר. מכירת הכרטיסים לפסטיבל היא מחטף והאוהדים יודעים לרכוש כרטיס בזמן או שהם בחוץ. Javits Center השדרה ה-11 בין רחוב 34 ל-39.
NYCGO המדריך המלא לניו יורק  מקבוצת קליק גו, תוכן תיירותי ממוקד ועדכני בלמעלה מ 50 יעדים בעולם. 
www.nycgo.co.il 

ראו מגוון מלונות ובתים בניו יורק באישור מידי וללא עמלות הזמנה עם  

 

Zamir Sivan CEO