ארועים בניו יורק

 רשימה של מגוון מבין האירועים המתוכננים בניו יורק מדי שנה: 

ינואר
אוירת החג עוד נשמרת בעיר, לפחות במחצית הראשונה של ינואר ועדיין תהנו גם מתפאורת החג וגם מאירועים רבים

Polar Bear Club New Year's Day Swim at Coney Island - 1/1
נשמע מטורף? אכן מטורף, אך קורה כל שנה ב-1/1 - אירוע של מועדון ה-Polar Bear שפועל רבות למען הקהילה ואוכלוסיות נזקקות. זהו למעשה אירוע התרמה, ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום אך תרומות נאספות.
מסתבר שלא מעטים האמיצים או שמא המטורפים שקופצים למים, להזכירכם הטמפרטורה בעונה זאת היא לרב איפשהו סביב האפס מעלות וקר מאד גם בלי לקפוץ לים. בכל אופן, רבים אחרים באים רק כדי לעודד ומדובר באירוע שמח וצבעוני. המשחה מתחיל ב-13:00 בדיוק בטיילת Coney Island ב-Brooklyn

Winter Jazz Festival
פסטיבל הג'אז החורפי שכולל רשימה ארוכה של אמנים. תאריכים מדויקים ומיקומים של הופעות יפורסמו באתר הפסטיבל. מחירי הכניסה נעים בין 20$ למופע בודד ועש 160$ ל-Full Festival Pass

No Pants Subway Ride 
עוד אירוע מוטרף ומשעשע שהחל ב-2002 עם כ-200 משתתפים וכיום משתתפים בו אלפים. מארגני האירוע מפרסמים בדף הפייסבוק ImprovEvery - שם יש לברר את תאריך האירוע מדי שנה, תמיד בינואר, אך היום הספציפי משתנה מדי שנה. שבוע לפני האירוע בשעה 13:00 מפרסמים גם את רשימת נקודות המפגש. המשתתפים מגיעים לבושים חורפי וחם כראוי לעונה רק ללא מכנסיים (או חצאיות - לא להתחכם), השיא של האירוע הוא מסיבה שגם מיקומה יפורסם בדף האירוע. אגב, אירוע זה קורה במקביל בכמה מקומות בעולם.

אירועי מרתין לותר קינג
MLK - ביום זה מציינים את הולדתו של מרתין לותר קינג. אירוע מופע גוספל של Harlem Gospel Choir יתקיים ב-16/4 במועדון BB King Blues Club ב-רחוב 42 127 בין השדרה ה-7 וה-8. צריך להזמין שולחן באתר המועדון ויש מינימום הזמנה.

6/1 Three King's Parade

תהלוכה שמתרחשת מדי ינואר מזה 44 שנים, בהפקת מוזיאון דל בריו Museo Del Bario, מוזיאון לתרבות אמריקה הלטינית. חג שלושת המלכים הוא המקבילה הלטינית והוא נחגג מדי שישי בינואר, אז משאירים הילדים מזון לגמלים של המלכים מחוץ לבתים, חג בהם משאירים לילדים מתנות, חג החוגג את הולדת ישו. התהלוכה הססגונית יוצאת מהמוזיאון שנמצא בשדרה החמישית באזור המוזיאונים בקרבת הסנטרל פארק והיא ססגונית ומלהיבה ומתרחשת בכל מזג אוויר. עם גמלים וכבשים, תחפושות ומוסיקה.

פסטיבל הסרטים היהודי
הוא שיתוף פעולה בין המוזיאון היהודי (השוכן באיזור המוזיאונים בשדרה החמישית), עם מרכז לינקולן. במהלך הפסטיבל מוקרנים סרטים באורך מלא, סרטים קצרים וסרטים דוקומנטריים שכולם עם זיקה לעולם היהודי או שנעשו על ידי בימאים ויוצרים יהודיים.

תערוכת הסירות של ניו-יורק
אם אתם בענייני שייט, סירות, סקיפרים וכו' בוודאי שמעתם על התערוכה הגדולה המתרחשת בניו יורק מדי חודש ינואר מזה שנים רבות. בתערוכה מציגים מאות יצרנים של סירות, קיאקים, יאכטות ועוד הקשור לשייט, את החידושים ואת הכלים הכי עכשויים בעולם השייט. התערוכה מתרחשת במרכז הכנסים Javits Center בווסט סייד (מידטאון).

NYC Must see Week
מדי ינואר מציעה עיריית ניו-יורק כניסה לעל האתרים בעיר, בכל חמשת הרובעים, שניים במחיר של אחד. הזדמנות טובה וחסכונית לבקר באתרי העיר הרבים. כדי למצוא את התאריכים המדוייקים ואת רשימת האתרים המלאה, יש להיכנס לאתר עיריית ניו-יורק, לקראת חודש ינואר.

 

פברואר

חגיגות השנה הסינית
מדי פברואר חוגגים את השנה הסינית החדשה, בצ'יינה טאון, שבחלקה הדרומי של מנהטן, אך גם ב-Flusshing קווינס ובפארק Sunset בברוקלין. החגיגות כוללות מגוון אירועים בהם ניתן להתעדכן באתר של ניו-יורק הסינית, ושיא החגיגות היא התהלוכה המרהיבה של העששיות, הדרקונים, בליווי מחולות סיניים ומוסיקה סינית.

Dance on Camera Festival
פסטיבל ותיק (כבר 50 שנה) שעוסק בסרטים של מחול בשיתוף עם לינקולן סנטר. פסטיבל בינלאומי זה מארח יוצרים, כוריאוגרפים, רקדנים וקולנוענים מכל העולם. לתכנית הפסטיבל היכנסו לאתר הפסטיבל. 

תערוכת הכלבים השנתית 
מועדון הכלבים - The Westminster Kennel Club מקיימים את התערוכה השנתית . האירועים לוקחים חלק בשעות היום ב-Pier 92/94 והאירוע המסכם בערב ב-Madison Square Garden. לתאריכים ופרטים חפשו את אתר האירוע.

שבוע האופנה של ניו יורק
האירוע הנוצץ של שבוע אופנת הנשים של החורף. רבים מהאירועים הם למוזמנים בלבד ולאנשי התעשייה אך ישנם גם תצוגות שפתוחות לקהל וניתן לרכוש כרטיסים. תצוגות אלה ומכירת הכרטיסים נמכרים באתר FWO - Fashion Week Online

Off Broadway Week
פעמיים בשנה, בפברואר ושוב בספטמבר, שבוע אוף-ברודווי מציע את מיטב המופעים, דוגמאת Stomp, בלו מן גרופ ואחרים - 2 כרטיסים במחיר 1. כיוון שמדובר בכרטיסים שאינם זולים מלכתחילה, זאת הזדמנות טובה לחוות את המופעים הללו.

פסטיבל סרטי הילדים
NY International Children's Film Festival - פסטיבל סרטי הילדים והנוער הבינלאומי החל מ-1997 מקדם ותומך ביוצרי סרטים. תכנית הסרטים באתר הפסטיבל. לעיתים גולש או מתחיל במרץ.
מרץ

פסטיבל סרטים חדשים במאים חדשים
פסטיבל מעודד יצירה ותומך בבימאים צעירים (בדרכם). פסטיבל זה מתרחש במרץ מדי שנה. טרם פורסמו תאריכים מדויקים ותוכנייה. יש לעקוב אחר אתר הפסטיבל: New Directors, New Films.

פסטיבל הסרטים הצרפתי
מתרחש בין סוף מרץ לתחילת אפריל. עיקבו אחר התכנית באתר הפסטיבל.

אירועי סיינט פטריק Saint Patrick's Day
אירועים ברחבי העיר לכבוד החג האירי והקהילה האירית חוגגת ועם הרבה אלכוהול. האירוע המרכזי הוא המצעד שלוקח חלק ב-17/3 בשדרה החמישית מרחוב 44 ועד רחוב 79.

תערוכת הפרחים
לכבוד האביב, מארגנת Macy's מדי שנה במרץ את תערוכת הפרחים הגדולה ביותר בניו-יורק. אלפי פרחים מכל הקשת וספקים שמציגים בתערוכה הפרחונית היפה הזאת.


אפריל

1/4 קרב הכריות הגדול
עוד מנהג משעשע ומוטרף של העיר הזאת שלא עוצרת. קרב כריות ענק ואם אפשר אז שיתעופפו כמה שיותר נוצות באוויר. האירוע מתקיים באחד באפריל, הוא חג ההשתטות, בין 15:00-18:00 בכיכר וושינגטון שבוילג', רחוב 4 ו-Mcdugal.

פסטיבל הקומיקס
אירוע המולטימדיה הגדול של יוצרי קומיקס ואנימטורים עצמאיים שמושך אליו אלפי מבקרים מדי שנה. את האירוע מנהל מוזיאון הקומיקס Mocca - Museum of Comic & Cartoon Art, האירועים מתקיימיים ברחוב 63 בין שדרת פארק לשדרה ה-4.

יום כדור הארץ
Earth Day הוא יום כדור הארץ המצויין בכל העולם בתאריך זה. ב-Madison Square Garden יתקיים גם האירוע המרכזי בעיר לציון היום הזה. תערוכת רכבים ירוקים וחדשנות בתחום הסביבתי, מוסיקה חיה ופעילויות לכל המשפחה. 

פסטיבל הסרטים של טרייבקה
Tribeca Film Festival הוא אחד הפסטיבלים הידועים בעולם לקולנוע. אורחים ומבקרים מכל העולם מגיעים לקחת חלק בפסטיבל הזה. חפשו את התוכניה המלאה באתר הפסטיבל.

פסטיבל הצבעים
פסטיבל Holi Hai הוא פסטיבל צבעוני במיוחד, חג הודי מסורתי המקבל את האביב בצבעים. המוני אדם מטיחים כדורי צבע באבקה אחד בשני ורוקדים לצלילי מוסיקה הודית חיה, במקום גם דוכנים של אוכל הודי ובעיקר ערבוביה שמחה של צבעים ואנשים. האירוע מתקיים בכיכר Hammarskjold שעל השדרה ה-2 בין רחוב 47 ל-48. את הצבעים קונים במקום בלבד - הם צבעים לא רעילים. התאריך המדויק טרם פורסם, חפשו את Holi Hai 


מאי

פסטיבל סרטי אינדי
פסטיבל הסרטים של היוצרים העצמאיים מארח אמנים מכל העולם, יוצרי סרטים עצמאיים ומעודד יצירה. במסגרת הפסטיבל מוקרנים סרטים, סרטים קצרים, קליפים מוסיקליים ועוד. פסטיבל מסקרן ומעניין. עיקבו אחר אתר הפסטיבל לעדכון האירועים והמיקומים: NYC Independent Film Festival

פסטיבל הסרטים הבינלאומי בהארלם
פרטים באתר הפסטיבל יפורסמו בהמשך: HI Harlem International Film Festival

Five Boro Bike Tour
ביום ראשון הראשון של מאי מגיעים רוכבי אופניים מרחבי העולם, בכל הרמות, למסע האופניים המקיף כ-64 ק"מ ועובר בכל חמשת הרובעים של ניו יורק, דרך כבישים ריקים מרכבים. ליום אחד, הכבישים, הגשרים והעיר שייכת לרוכבי האפניים. זאת גם דרך נפלאה לגלות את ניו יורק כולה. האירוע מחייב הרשמה. ההרשמה נפתחת באתר Bike New York כבר בחודש ינואר. המסלול מתחיל בדאונטאון מנהטן, בשכונת טרייבקה ומסתיים בסטייטן איילנד.

מצעד הריקודים ופסטיבל המחול
עוד מסורת ניו יורקית התומכת ברקדנים וכוריאוגרפים. מצעד מחולות מגוון מכל קשת הסגנונות הרוקד לאורך שדרות ברודווי ומסתיים ב-Tompkins Square Park


יוני

פסטיבל המדע
5 ימים מלאים באירועים הקשורים למדע: תערוכות, הרצאות, פאנלים וכו'. התכנייה של הפסטיבל תתפרסם באתר הפסטיבל: World Science Festival.

פסטיבל ג'אז
פסטיבל Blue Note Jazz Festival מתפרס על פני כל חודש יוני וכולל למעלה מ-150 אירועים ב-15 מוקדים שונים בעיר ניו יורק. התעדכנו באתר הפסטיבל באירועים הצפויים.

פסטיבל הסרטים של ברוקלין
פסטיבל סרטים עצמאיים המארח יוצרים מ-20 מדינות שונות. חפשו את Brooklyn Film Festival לעדכונים.

המצעד הפורטו ריקני
The National Puerto Rican Day Parade - הוא אחד התהלוכות הסגנוניות והשמחות שתפגשו בניו יורק. החגיגה הפורטו ריקנית צועדת על השדרה ה-5 מרחוב 44 ועד רחוב 79. אם אתם בסביבה, אל תפספסו.

פסטיבל מוסיקת רחוב
Make Music New York הוא חגיגה מוסיקלית בכל רחבי העיר, חוגגים את היום הארוך בשנה והכל בחינם.

מצעד הגאווה
שיא אירועי שבוע הגאווה במצעד הגאווה בצהרי יוני בשדרה החמישית, ממשיך במשתה ב-Hudson St וכלה במסיבת ריקודים אל תוך הלילה ב-Pier 26.

במהלך כל חודש יוני (ועד אוגוסט כולל) - במת הקיץ
במהלך הקיץ והחל מחודש יוני, בסנטרל פארק וגם בפארקים נוספים ברחבי ניו יורק - מופעי מוסיקה, אופרה, מחול, סטנד אפ, הקרנות של סרטים - ורב האירועים הם פתוחים לקהל וללא תשלום. חפשו Summer Stage, 


יולי

4/7 - אירועי ה-4 ביולי
מופע הזיקוקים המסורתי ב-21:15 מעל ה-East River. 
במהלך היום יתקיים יריד עם מוסיקה חיה ודוכני מזון ב-Liberty State Park ועם רדת החשיכה מופע זיקוקים מעל פסל החירות.

קונצרטים ב-MOMA
במהלך יולי מתקיימים קונצרטים פתוחים לקהל ובחינם במוזיאון לאומנות מודרנית ה-MOMA.

מלחמת מים בסנטרל פארק
חום הקיץ נותן את אותותיו ומלחמת המים המסורתית מתרחשת בסנטרל פארק. המוני ניו יורקים מגיעים עם רובי מים ושקיות מים וכל אמצעי שמקדש את המטרה של להרטיב ולהירטב. המרענן הלא רישמי של הקיץ. המועד המדוייק יתפרסם באתר הפארק.


במהלך כל חודש יולי - במת הקיץ
במהלך הקיץ והחל מחודש יוני, בסנטרל פארק וגם בפארקים נוספים ברחבי ניו יורק - מופעי מוסיקה, אופרה, מחול, סטנד אפ, הקרנות של סרטים - ורב האירועים הם פתוחים לקהל וללא תשלום. חפשו Summer Stage וגם באתר הרישמי של הסנטרל פארק.


אוגוסט

במהלך כל חודש אוגוסט - במת הקיץ
במהלך הקיץ והחל מחודש יוני, בסנטרל פארק וגם בפארקים נוספים ברחבי ניו יורק - מופעי מוסיקה, אופרה, מחול, סטנד אפ, הקרנות של סרטים - ורב האירועים הם פתוחים לקהל וללא תשלום. חפשו Summer Stage וגם באתר הרישמי של הסנטרל פארק.

מצעד חשוף Topless Parade
פעם בשנה, בחודש אוגוסט - התאריך והמיקום יפורסמו בהמשך - מתקיים מצעד חשופות חזה למען שוויון זכויות לנשים.


ספטמבר

שבוע ברודווי
במסגרת Broadway Week תוכלו לרכוש כרטיס אחד להצגה או מופע בברודווי ולקבל את השני חינם או לשדרג את המיקום שלכם באולם.

שבוע האופנה של ניו יורק
תצוגות ואירועים שרובם למוזמנים בלבד ולאנשי התעשייה מרחבי העולם

Labor Day Parade
המצעד המסורתי הזה מתחיל בבוקר מרחוב 44 ועובר לאורך השדרה ה-5 עד רחוב 67.

מירוץ אופניים עירוני
עוד אירוע אפניים המוני המציע 3 מסלולים בין 5 הרובעים של ניו יורק. מסלול של 50 ק"מ, 100 ק"מ או 160 ק"מ. המסלולים מוזנקים מ-2 נקודות מוצא: Pier 97 ו-Hudson River Park. ההרשמה למירוץ באתר Bike The Boros.

פסטיבל עפיפונים
עוד במסגרת האירועים הרבים של Labor Day, פסטיבל העפיפונים, במסגרתו עמוני עפיפונים צובעים את קו הרקיע של העיר. האירוע מתקיים ב-Brooklyn Bridge Park.

Tribute the Light
הוא מיצג אור - 2 פסי תאורה המוקרנים אל השמיים מאיזור גראונד זירו - מרכז הסחר העולמי, ומאירים את השמיים במשך כל הלילה. המיצג הוא לזכר קורבנות מתקפת הטרור של 11/9.

יריד ימי ביניים
ממש בצפון מנהטן, עוד צפונית מהארלם ישנו פארק בשם Fort Tyron Park, שם מתקיים יריד ימי ביניים. ליום אחד המקום חוזר אחורה בזמן: אבירים, שריונות, סוסים, דוכנים ומופעים ססגוניים.

Free Museum Day
כשמו כן הוא. כל המוזיאונים בניו יורק לוקחים חלק באירוע זה ואתם יכולים ליהנות מכניסה חינם.


אוקטובר

Comic Con
גיקי כל העולם התאחדו לאירוע הגדול והנחשק ביותר: קומיק קון: פנטזיה, משחקי תפקידים ומדע בדיוני זה רק על קצה המזלג. לאוהבי הג'אנר אין צורך בפירוט הם יודעים בדיוק במה מדובר. מכירת הכרטיסים לפסטיבל היא מחטף והאוהדים יודעים לרכוש כרטיס בזמן או שהם בחוץ. Javits Center השדרה ה-11 בין רחוב 34 ל-39.


נובמבר
חודש נפלא לטייל בניו-יורק, ומכמה סיבות: ראשית המחירים הן של הטיסות והן של המלונות נמוכים משמעותית כי אין לנו שום חג בחודש זה. בנוסף, הזמינות במלונות גבוהה, והדבר הכי חשוב, אווירת הכריסמס כבר פה לחלוטין, כל העיר מקושתת ומוכנה לחג, אירועי החג מתחילים כבר בנובמבר, ומזר האויר עוד יכול להיות אפילו נעים. תחשבו על זה.

NYC Marathon
ריצת המרתון השנתית של ניו-יורק, שמתפרסת על פני חמשת הרובעים, ומסתיימת בדרך כלל בסנטרל פארק באירוע רב משתתפים. אם אתם רק צופים, חפשו באתר המרתון הרישמי את המסלול ותוכלו להגיע לנקודה הקרובה אליכם לעודד את הרצים. אם אתם רצים בעצמכם היכנסו להרשמה מוקדמת באתר המרתון של ניו-יורק.

New-York Comedy Festival
פסטיבל המתרחש מדי שנה בנובמבר, ומרכז אומני קומדיה וסטנד אפ מרחבי ארצות הברית ומציג הופעות קומיות על במות ברחבי העיר. גדולי השמות בקומדיה וגם אומנים צעירים מגיעים להציג בפסטיבל. האירועים מתרחשים במיקומים כמו המדיסון סקוור גארדן, בטאון הול ועוד. יש להתעדכן באתר הפסטיבל.

Radio City Christmas spectacular
הפקת ענק שמועלית מדי שנה בנובמבר, דצמבר וגם תחילת ינואר. מופע מרהיב ורב משתתפים שמשלב אפקטים רבים הכוללים זיקוקים, פתיתי שלג מלאכותי, מופע אורות וסאונד, אנימציה ועשרות רקדנים ושחקנים. המופע מועלה בבימת ה-Radio City. המופע עולה מדי שנה מאז 1933, למעט בשנת 2020 שבוטל בגלל הקורונה, וצפוי לעלות שוב ב-2021.

Holiday Train Shows
בגנים הבוטאניים של ניו יורק, מתקיימת מדי שנה בין נובמבר לינואר, תצוגת דגמי רכבות בינות דגמים של ספוטים בניו-יורק העשויים כולם מחומרים טבעיים וצמחיים. מדובר בתערוכה מיוחדת ומרהיבה, אטרקציה שהיא גם לילדים וגם למבוגרים.
ובין נובמבר לפברואר מוצגת תערוכת רכבות נוספת גם בגרנד סנטרל, התחנה המרכזית של ניו-יורק, שם פועלת גלריה שלכבוד הכריסטמס, כאמור החל מנובמבר ובמהלך כל דצמבר וינואר גם כן, מציגה תערוכת רכבות מרהיבה. מדובר בדגמי רכבות הנוסעות בתוך דגמי ערים מרחבי ארצות הברית. תערוכה מדליקה לכל המשפחה.

Macy's ThanksGiving Day Parade
תהלוכה מוכרת ומדליקה שמתחשת מדי שנה ברחובות מרכז מנהטן. תהלוכה מאד ססגונית וידועה בזכות בלונים עצומים בדמותיהם של דמויות מוכרות מתרבות הפופ המקומית. התהלוכה מתרחשת מדי שנה ב-Thanks Giving. התהלוכה הבאה צפויה להתרחש ב-25 לנובמבר מ-09:00 בבוקר ועד 12 בצהרים.

 

דצמבר
אוירת החג כבר בכל פינה בעיר, היא מוארת יותר מתמיד, ואירועי חג רבים מתרחשים בכל מקום


הארת עץ הכריסמס במרכז רוקפלר
במרכז רוקפלר במידטאון מנהטן, פועל החל מאוקטובר ועד מרץ מדי שנה משטח החלקה על הקרח, ולצידו מתנוסס עץ ענקי שבמהלך נובמבר כבר ניצב שם אך מכוסה לחלוטין ובדצמבר (תאריך מדוייק מצאו מדי שנה באתר מרכז רוקפלר - בדרך כלל ביום רביעי הראשון שלאחר Thanks Giving) מתקיים טקס חשיפת העץ והדלקתו באלפי אורות צבעוניים.

הדלקת החנוכיה הגדולה בעולם
טקס הדלקת נרות חנוכה בחנוכיה הגדולה בעולם שמוצבת מדי שנה בשדרה החמישית ורחוב 59, מול מלון פלאזה המפורסם. החנוכיה מוארת באלפי נורות ומדי יום מדליקים נר נוסף. חנוכיית ענקית נוספת נמצאת מעבר לנהר ברובע ברוקלין וגם שם מתנהל טקס הדלקת הנרות בפרוספקט פארק, בכיכר ה-Grand Army/

מפצח האגוזים
קלאסיקה שעולה מדי דצמבר מזה חמישים שנה במרכז לינקולן במנהטן. הבלט החגיגי עם התלבושות הקלאסיות והמוסיקה הניצחית של צ'ייקובסיקי היא הפקה מרהיבה וחגיגית לכבוד החג.

חגיגות ה-Kwanzaa
מסורת אפריקאית במוזיאון לתולדות הטבע, פה מתקיימות מדי דצמבר אירועים במסורת הקוואזה האפריקאית, עם מוזיקה וריקודים וסדנאות לכל המשפחה.
אם כבר הגעתם למוזיאון המיוחד הזה בדצמבר, הציצו בעץ הכריסמס המיוחד שעשוי מאלפי קיפולי אוריגמי. 

הטקס המפורסם של 31 בדצמבר
מדי שנה, ב-31 בדצמבר נוהרים אלפי אדם אל כיכר הטיימס בה מתרחש האירוע המפורסם ביותר של ניו יורק, טקס הכדור המואר, בו עשרות אלפי אדם צופים אל השעון המבצע את הספירה לאחר, ובעשר השניות האחרונות כל הקהל העצום הזה סופר יחד עם השעות הדיגיטאלי לאחר, עשר, תשע, שמונה... ובאפס יורד כדור האורות הענק וזיקוקים צובעים את השמיים וכל מי שלצידו בן זוג מתנשק את נשיקת השנה החדשה. אתם יכולים להיות קולים, וציניים אבל אי אפשר להישאר אדישים לתחושות הריגוש שקורות בזמן הזה בכיכר הטיימס. 
כאלטרנטיבה לחסרי השקט שביניכם, עם שינוי התאריך בחצות, מוזנק גם מירוץ הלילה של ה-New Year כאן תוכלו לשחרר אדרנלין ולפתוח את השנה החדשה בריצת חימום.

 

 

 

NYCGO המדריך המלא לניו יורק מקבוצת קליק גו, תוכן תיירותי ממוקד ועדכני בלמעלה מ 50 יעדים בעולם. 
www.nycgo.co.il 

ראו מגוון מלונות ובתים בניו יורק באישור מידי וללא עמלות הזמנה עם  

 ראו עוד אתרים מקבוצת קליק גו : ליסבון | פריז | לונדון

Zamir Sivan CEO