הזמנת מונית בניו יורק | Taxi in New York

המוניות בניו יורק מזמן הן מזמן חלק מהמאפיינים של העיר ניו יורק, ושחושבים על ניו יורק באופן כללי, גם המוניות הצהובות משתלבות בתמונה זאת. 
ב-1967 חברת המוניות "Medallion" החליטו לצבוע את המוניות בצבע שונה כדי להיבדל משאר המוניות הלא רשמיות של העיר. הצבע הנבחר היה צהוב.

לניו יורקרים יחסי אהבה שנאה עם המוניות בניו יורק, מצד אחד בערבים ובלילות, ההגעה ליעד מהירה ויעילה, מצד שני בשעות העומס אלו המוניות שמיצרות את רוב העומס במרכז מנהטן, במידטאון.
רבים מנהגי המונית אינם דוברי אנגלית, מה שהופך את התקשורת קשה יותר.  
קחו בחשבון שבאמת עדיף לקחת מונית בשעות הערב והלילה מאשר להיסחב בסאבווי. בשעות היום לחלוטין עדיף ומהיר יותר להתנועע עם סאבווי.

הזמנת מונית בניו יורק קורית כמו שפעם היו לוקחים מונית, פשוט עומדים לצד הכביש, מרימים את היד ומנפנפים באופן אקראי לעבר המוניות החולפות עד שהמונית המיוחלת תעצור. לתנועה זו קוראים  Hailing.  שימו לב כאשר המונית פנויה, המספר שעליה יהיה דולק. רק למוניות צהובות מותר להשמע ל Hailing, הן היחידות שמותר להן לאסוף נוסעים, הימנעו מכניסה למוניות שאינן צהובות כאשר מזמינים מונית מהרחוב.

כאשר נכנסים למונית שימו לב שיש לכם חגורת בטיחות. נהגי המנויות מחויבים לקחת אתכם ליעדכם, כאשר אתם במונית כל עוד זה באיזור העיר, אם לא, אז יש לכם את הזכות לרשום את שם הנהג ותעודץ הזהות ולהתלונן. ישנן מוניות שהן לא מוניות צהובות שאותן ניתן להזמין טלפונית והן פופלריות וזמינות גם כן, יותר ברובעים,  Gypsy Cabs, Black Cabs, Luxury cars, Limos, לפני שנכנסים לרכב שאלו על המחיר.

התשלום במוניות נעשה במזומן, או באשראי, אם במזומן שימו לב שיש לכם כסף ושטרות עד 20 דולר שטר, כיל נהג תהיה בעיה לפרוט.
לגבי אנשים בעלי מוגבלויות, לנהג אסור להפעיל את המונה לפני שהנוסע נכנס לרכב ומוכן לנסיעה, כמו כן מחויב לעזור. לגבי מזוודות הנהג מחויב לעזור והן ללא תשלום נוסף.

כניסה למונית צמיד תהיה עם התחלת מונה של 2.5 דולר.
0.50 סנט התווספו למחיר כאשר מונית נוסעת 6 מייל לשעה או פחות, או שמא עברו מעל 60 שניות ומונית אינה זזה, כמו כן בשעות הערב מהשעה 20:00 עד 6:00 בבוקר.
תוספת דולר בשעות העומס בים 16:00-20:00,
לא לשכוח את אגרת ה-Tolls בכניסה והיציאה ממנהטן במידה ואתם יוצאים מחוץ לעיר.
את כל החישובים עושה המונה באופן אוטמטי, לא הנהג ולא אתם.

NYCGO המדריך המלא לניו יורק מקבוצת קליק גו, תוכן תיירותי ממוקד ועדכני בלמעלה מ 50 יעדים בעולם. 
www.nycgo.co.il 

ראו מגוון מלונות ובתים בניו יורק באישור מידי וללא עמלות הזמנה עם  

 ראו עוד אתרים מקבוצת קליק גו : ליסבון | פריז | לונדון

Zamir Sivan CEO