הזמנת מונית בניו יורק | Taxi in New York

הזמנת מונית בניו יורק. המוניות בניו יורק מזמן הפכו ליהיות חלק מהמאפיינים של ניו יורק, שחושבים על ניו יורק באופן כללי, או שמא רוכשים גלויה בני ויורק אז תמיד אמפייר סטייט בילדינג, פסל החרות ואיתם גם המוניות הצהובות. ב 1967 חברת המוניות  " Medallion "  החליטו לצבוע את המוניות בצבע שונה כדי להבדיל משאר המוניות הלא רשמיות של העיר. הצבע נבחר לצהוב ע"י אשתו של הנשיא ( לא ארה"ב ) אשר אהבה את הצבע.

לניו יורקרים יחסיי אהבה שנאה עם המוניות בניו יורק, מצד אחד בערבים ובלילות, ההגעה ליעד מהירה ויעילה, מצד שני בשעות העומס אלו המנויות שמיצרות את רוב העומס במרכז מנהטן, מידטאון.כמו כן הרבה מנהגי המונית אינם דוברים אנגלית, כך שקשה יותר לתקשר.  קחו החשבון שבאמת עדיף לקחת מונית בשעות הערב, בשעות היום עדיף להתנועע עם סאבווי.

הזמנת מונית בניו יורק נערכת באופן פשוט, פשוט עמדו על צד הכביש, הרימו את הזרוע הימינת מעל הראש ונפנפו באופן אקראי לעבר המונית המיוחלת. לתנועה זו קוראים  Hailing.  שימו לב כאשר המונית פנויה, המספר שעליה יהיה דולק. רק למוניות צהובות מותר להשמע ל Hailing, הן היחידות שמותר להן לאסוף נוסעים, הימנעו מכניסה למוניות שאינן צהובות כאשר מזמינים מונית מהרחוב.

כאשר נכנסים למונית שימו לב שיש לכם חגורת בטיחות. נהגי המנויות מחויבים לקחת אתכם ליעדכם, כאשר אתם במונית כל עוד זה באיזור העיר, אם לא, אז יש לכם את הזכות לרשום את שם הנהג ותעודץ הזהות ולהתלונן. ישנן מוניות שהן לא מוניות צהובות שאותן ניתן להזמין טלפונית והן פופלריות וזמינות גם כן, יותר ברובעים,  Gypsy Cabs, Black Cabs, Luxury cars, Limos, לפני שנכנסים לרכב שאלו על המחיר.

התשלום במוניות נעשה במזומן, או באשראי, אם במזומן שימו לב שיש לכם כסף ושטרות עד 20 דולר שטר, כיל נהג תהיה בעיה לפרוט.
לגבי אנשים בעלי מוגבלויות, לנהג אסור להפעיל את המונה לפני שהנוסע נכנס לרכב ומוכן לנסיעה, כמו כן מחויב לעזור. לגבי מזוודות הנהג מחויב לעזור והן ללא תשלום נוסף.

כניסה למונית צמיד תהיה עם התחלת מונה של 2.5 דולר.
0.50 סנט התווספו למחיר כאשר מונית נוסעת 6 מייל לשעה או פחות, או שמא עברו מעל 60 שניות ומונית אינה זזה, כמו כן בשעות הערב מהשעה 20:00 עד 6:00 בבוקר
תוספת ל דולר בשעות העומס בים 16:00-20:00,
לא לשכוח את אגרת ה Tolls בכניסה והיציאה ממנהטן.
את כל החישובים עושה המונה באופן אוטמטי, לא הנהג ולא אתם.

NYCGO המדריך המלא לניו יורק  מקבוצת קליק גו, תוכן תיירותי ממוקד ועדכני בלמעלה מ 50 יעדים בעולם. 
www.nycgo.co.il 

ראו מגוון מלונות ובתים בניו יורק באישור מידי וללא עמלות הזמנה עם  

 

Zamir Sivan CEO