שאלות ותשובות נפוצות | Questions and Answers New York

מה התקציב היומי לשהייה בניו יורק לזוג, ללא מלון וטיסה, הכוונה מה התקציב המשוער שמספיק לאכול, להתנייד ולהכנס לאטרקציה או 2 ביום?
תחום זה רחב מאד בניו יורק ותלוי ברמה שאתם מחפשים. ניו יורק יקרה אך ניתן להינות ולבלות גם בתקציב נמוך יותר. מחירי הטיסות לניו יורק נעים סביב ה-1000$ לאדם והמחיר כמובן תלוי בעונה, בתאריכים מבוקשים מחירי הטיסות יגיעו גם עד 1400$ ובחודשים מסוימים יכולים לרדת גם עד 700$ לאדם. מלונות בניו-יורק גם הם סיפור לא זול והממוצע הנמוך עומד על 150$ לחדר זוגי והשמיים הם הגבול.
לאכול בניו-יורק - גם זה תחום מאד מאד רחב, ניתן לאכול גם בזול, ארוחה שיכולה להסתכם בכ-10$ לאדם ועד המסעדה היקרה בעולם. הדרך הנוחה וגם הזולה ביותר להתנייד בניו יורק היא הסאבווי, מחיר נסיעה הוא 2.75$. האטרקציות יקרות ונעות בממוצע של 25$ לאטרקציה. אם לסכם ממוצע נחוץ לזוג היינו אומרים כ-350-400 דולר ליום (לא כולל טיסות) ואם תיצמדו
לטיפים לחיסכון אולי אף פחות.


האם נח להתנייד בניו יורק עם רב שכור? מה קורה עם חנייה, איפה מותר ואיפה אסור, יש חניונים במנהטן והסביבה?
אנו ממליצים להימנע מכניסה עם רכב לניו-יורק, בכל זאת מדובר באחת הערים ההומות בעולם, עומס התנועה כבד רב שעות היום והניו-יורקים חסרי סבלנות. אם נכנסתם בכל זאת עם רכב שכור אל תנסו בכלל לחפש חניה, יהיה עליכם לחנות באחד החניונים הפזורים בעיר ומחירי החניה הם גבוהים, למעשה מהגבוהים בעולם, כך שגם ההתניידות עם רכב אינה נוחה כלל וגם יהיה עליכם להיפרד מכמה עשרות דולרים עבור החניה.


האם מותר לנגן ברחוב ככה סתם כפי שרואים בהרבה סרטונים על ניו יורק, מותר לשים כובע או מיכל לאיסור כסף?
תופעת אמני רחוב מאד פופולרית בניו יורק ובעיקר בתחנות הסאבווי, והיא גם חלק מקיסמה של העיר. בניו יורק אין צורך באישור מיוחד או ברישיון על מנת לנגן ברחוב או בתחנות הסאבווי ללא ציוד הגברה. על מנת להשתמש בכל סוג של ציוד הגברה יש צורך באישור מיוחד. בפארקים יש איסור הופעה. 


מה המדינות לגבי עישון בניו יורק, כמו ברוב מערב אירופה במסעדות ומקומות סגורים אסור לעשן, יש מקומות שמותר?
אחד הדברים הראשונים שתשמעו כשתנחתו באחד משדות התעופה של ניו-יורק הוא שהעישון בניו-יורק אסור. ושלא כמו מדינות במערב אירופה, פה מחמירים מאד בנושא זה ובכל השטחים הציבוריים העישון אסור לרבות ברים ובתי קפה, ישנם מקומות חריגים שמאפשרים עישון באזור המיועד לכך אך זאת צריך לבדוק באופן אינדיבידואלי וספציפי בכל מקום ומקום.


איך הכי נכון לתכנן טיול נגיד של 5 ימים עד שבוע בניו יורק?
מכיוון שבוודאי תרצו לבלוע הכל מהכל ויש כל כך הרבה, רצוי לעשות עבודת הכנה ולהגדיר לעצמכם לפי תחומי העניין שלכם את היעדים והאתרים שלא תרצו לפספס. כמו לפני כל נסיעה גם פה צריך ורצוי לעשות עבודה מקדימה ולבחון את ההיצע ולבחור את מה שהכי מעניין אתכם. לשם כך ריכזנו את כל המידע באתר. השתמשו בו. וכמו בכל טיול גם זה צריך להתחיל בהזמנת טיסה, להמשיך בהזמנת מלון וכשהחלק הזה מאחוריכם התפנו לצקת את התוכן.


איפה הכי כדאי לרכוש כרטיסים להצגות בברדווי?
חלק מחוויות ניו יורק כוללות גם הצגה בברודווי. מחירי הכרטיסים אינם זולים, הדרך לרכוש כרטיסים מוזלים היא לחכות לדקה התשעים ולקוות שעדיין יהיו כרטיסים להצגה שרציתם או ללכת על מה שיש. ברחוב 47 פינת ברודווי אל Theatre Development Fund's TKTS Booth 
ניתן לרכוש כרטיסים וביום המופע גם כרטיסים מוזלים ויש להם גם אתר. עוד אתר אמין לרכישת כרטיסים למופעי ברודווי הוא NYTIX.COM. ואתרים נוספים כמו Broadway Insider ו-Broadway Box. ישנם גם אפליקציות לרכישת כרטיסים, ביניהם המוכרת והאמינה היא TodayTix.


באיזה תקופה הטיסות הכי זולות לניו ורק ומה התקופה הכי טובה להגיע לניו יורק מבחינת מזג אוויר?
מצאנו שהטיסות הן הכי זולות באוקטובר (אחרי החגים כמובן) ובנובמבר. ואלו חדשות טובות כיוון שזהו זמן מצויין לבקר בעיר, מזג האוויר מעולה, כבר לא חם ועדיין לא קר מדי, העיר פחות עמוסה (באופן יחסי, שכן העיר הזאת לא נחה לרגע) ואם הגעתם בנובמבר כבר תזכו באווירת הכריסמס שממלאת את הרחובות.


האם אני חייב לדווח על המקום בו אני הולך לשהות בניו יורק לשלטונות, אם לא האם אתקל בבעיות במחלקת ההגירה?
כן, צריך לדווח על המקום הו אתם הולכים לשהות ובכלל כדאי לנחות בניו יורק כשאתם מוכנים לענות על כל שאלה שתישאלו במחלקת ההגירה ובכלל זה: כמה זמן אתם מתכננים לשהות, היכן לנים? או למה אתם לא נראים כמו בתמונה שבדרכון. זה לא המקום להתבדח שכן מדובר בתחום נטול חוש הומור.

 
ההורים שלי בעיקרון מאיראן [פרס] האם אתקל בבעיות עם קבלת ויזה לארה"ב?
לאחר אירועי ה-11/9 האמריקאים החמירו את התנאים לקבלת ויזה לארצות הברית ויוצאי מדינות ערב נתקלו בעיות בקבלת האשרה. אפילו רב אלוף שאול מופז נתקל בסירוב עקב מוצאו האירני כשהגיש בקשה לויזה לאחר אירועי 2001. אנו לא נתקלנו בהרבה מיקרים אך כן יש לקחת זאת בחשבון שאתם עשויים להיתקל בקשיים וסביר שתידרשו לבדיקה מעמיקה יותר בעת הפניה לבקשה לויזה.מה אני עושה עם אבד לי הדרכון בניו יורק, זה גם בעיה כי במקרה כזה הוויזה בתוך הדרכון הרי..
במצב זה פנו מייד
לקונסוליה הישראלית בניו יורק. אתם תידרשו לכל ההליך הבירוקרטי, כולל הוצאת ויזה חדשה והעלויות הכרוכות בכך.


שמעתי שיש מס על מלונות שלרוב לא מופיע באתרי ההזמנות, מה המיסים שעלי לשלם בעת השהות בניו יורק?
בניו יורק קיים מס על מלונות בגובה של 14.75% ממחיר החדר. בעת הזמנת החדר יהיה עליכם לבדוק אם המחיר שקיבלתם כבר כולל את המס או שיהיה עליכם לשלם את התוספת בזמן השהייה.
ברב הממשקים תקבלו מחיר סופי שכולל מס זה.


האם אני יכול לעבוד בזמן השהיה שלי בניו יורק אם אין לי ויזת עבודה?
חד משמעית לא. מחלקת ההגירה מחמירה מאד בנושא זה ואין עסקים שיסתכנו ויעסיקו ללא אשרת עבודה.


 

 
 

NYCGO המדריך המלא לניו יורק מקבוצת קליק גו, תוכן תיירותי ממוקד ועדכני בלמעלה מ 50 יעדים בעולם. 
www.nycgo.co.il 

ראו מגוון מלונות ובתים בניו יורק באישור מידי וללא עמלות הזמנה עם  

 ראו עוד אתרים מקבוצת קליק גו : ליסבון | פריז | לונדון

Zamir Sivan CEO